پول و ثروت

۵ مهارت کار کردن با پول

مهارت کار کردن با پول

اگر می خواهید در کار کردن با پول وارد باشید، باید در ۵توانایی زیر وارد باشید.

اولین توانایی: ارزش دادن به پول

اولین توانایی این است که بتوانید ارزش هر اسکناس هزار تومانی را بدانید. چون هر اسکناس هزار تومانی ، یک بذر پول است و اگر آن را بکارید و به آن کود بدهید و شخم بزنید و برداشت کنید، رشد می کند و تبدیل به یک درخت پول می شود.

این درخت پول هم تا آخر عمر برای تان پول ایجاد می کند و مثل هواپیمایی که روی سیستم ،خلبان اتوماتیک، قرار گرفته باشد، خودش پیش می رود. اما بیشتر مردم برای اسکناس هزار تومانی ارزشی قایل نیستند و در نتیجه آن را به طرقی دور می اندازند و نابودش می کنند و آن را کنار نمی گذارند تا بتواند رشد کند و نیم میلیون یا ۵میلیون و یا ۱۰ میلیون بشود. پس باید برای پول ارزش قایل باشید.

دومین توانایی: کنترل و پس انداز پول

توانایی دوم درباره ی پول این است که یاد بگیرید چطور آن را کنترل کنید. باید یک سیستم داشته باشید. مهم تر و اساسی تر از همه این است که آیا هر ماه دارید پول پس انداز می کنید یا نه؟ آیا وقتی پول داخل زندگی تان جاری می شود و بعد هم از آن به خارج جاری می شود، مازادی داری یا نه ؟ هر چقدر که درآمد داشته باشید و هر چقدر که هزینه داشته باشید، باید هر ماه مازادی باقی بماند.

این سخت ترین کار است ، اما برای ثروت بلندمدت بسیار واجب است.

پس دومین توانایی این است که پس انداز کنید و برای پس انداز کردن، باید پول را از زندگی تان خارج کنید.

سومین توانایی: سرمایه گذاری پول جایی باشد که رشد کند

سومین توانایی این است که یاد بگیرید چطور پول را سرمایه گذاری کنید. باید کاری کنید که پول تان را با نرخ بازگشت بالا رشد کند. اگر این طور نباشد، هرگز پولدار نخواهید شد. باید نرخ بازگشت سرمایه ی بالایی داشته باشید. معنای این هم خطرپذیری بیشتر است و معنایش آگاهی بیشتر برای شماست.

پس یاد بگیرید و از کسانی که به راستی می دانند چه کار دارند می کنند بیاموزید. باید در چیزهایی مثل بورس، سهام، سرمایه گذاری و غیره نرخ بازگشت سرمایه تان را بالا ببرید.

چهارمین توانایی: کسب و کار

چهارمین توانایی، پول درآوردن است. این کار با سرمایه گذاری فرق دارد. سرمایه گذاری کردن، یک کار بسیار منفعلانه است. اما وقتی پای پول درآوردنِ درست و حسابی در میان باشد، یعنی بخواهید خرج زندگی تان را از این راه دربیاورید و پول اساسی کسب کنید، باید صاحب یک کسب و کار باشید، که احتیاج به توانایی های متفاوتی دارد.

احتیاج به خطر پذیری بیشتر دارد، احتیاج به توانایی مجاب کردن بیشتر دارد، احتیاج به دانش بیشتر دارد. به همین خاطر یک توانایی متفاوت و جداگانه از این است که فقط پول تان را سرمایه گذاری کنید. موفق شدن در این کار، فرق می کند.

پنجمین توانایی: محافظت از پول

پنجمین توانایی این است که یاد بگیرید چطور از پول تان محافظت کنید  شما می توانید پول زیادی به دست بیاورید، اما اگر از آن را در برابر خطرات محافظت نکرده باشید، از دست تان خواهد رفت. پس باید خودتان را آماده کنید.

توانایی آخر هم این است که پول تان را تقسیم کنید. هر پولی که نصیبتان می شود و هر سود خالصی که به دست می آورید، همان اول ده درصدش را ببخشید. این اولین پولی است که بایدخرج کنید.

%۱۰بعدی را هم پس انداز کنید و بعد بقیه ی آن را هر طور که دوست دارید خرج نمایید.

اگر از میلیونرها در مورد بخشش سوال کنید, فارغ از این که چه اعتقاد مذهبی ای داشته باشند، به شما خواهند گفت که باور دارند این مسئولیت و وظیفه است و در اصل مباشر این کار هستند که بخشی از آن چه به دست آورده اند را پس بدهند. بسته به ایمان و عتقادی که دارید ، می توانید اسمش را بخشش بگذارید، صدقه
بگذارید، خمس دادن بگذارید، هر اسمی که دوست دارید رویش بگذارید.

این کار مثل مراحل مختلفی است که آب طی می کند. آب وقتی که سخت و سرد باشد، یخ می شود. بعضی از مردم از نظر ذهنی نسبت به پول این طور هستند.

خیلی سرد و خیلی جامد و سخت با آن برخورد می کنند. اما وقتی شروع به بخشیدن آن می کنید، شروع به شل شدن می کند و مایع می شود. بعد هم منبسط می شود و آن را بیشتر که می بخشید، بخار می شود. به این ترتیب می تواند تبدیل به ابر شود و دوباره بر شما ببارد که به این ترتیب باز پول بیشتری نصیب تان می شود.

ممکن است این حرف به نظر شما فقط یک مثال بیاید که ارتباطی به واقعیت دنیای مادی ندارد. اما بسیاری از افراد ثروتمند آن را تجربه کرده و در تمام مراحل زندگیشان آن را اثبات کرده اند.

واقعیت این است که این در اصل پول شما نیست که به دست تان می آید و از دست تان می رود. واقعیت این است که ما آنقدر طولانی در این دنیا نمی مانیم که بخواهیم ادعای مالکیت آن را داشته باشیم و نگهش داریم. اما اگر یاد بگیرید که چطور ببخشید، هم زندگی شما و هم زندگی سایر افرادی که اطراف تان هستند، پر رونق خواهد شد .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *