مراقبه مدیتیشن

مراقبه برای ارتباط با ترس و وحشت

مراقبه برای ارتباط با ترس و وحشت

هر انسانی با چنین ترسی زاده می شود. این گونه ترس ها ضروری به نظر می رسند چرا که عامل تحریک و برانگیختن فرد برای پیوستن او به پروردگارند. ارتباط آگاهانه با ترس های پنجگانه، دست آوردهای زیادی به دنبال دارد. این ترسها عبارتند از ترس از صعود، موفقیت، ترس از سقوط: شکست، ترس از جدایی، انزوا ترس از فعالیت های گروهی (مرکز توجه بودن، مسئولیت و ترس از عشق و محبت بلاشرط پروردگار، پذیرش همه چیز، در واقع این مراقبه به شما کمک خواهد نمود تا ترسهای غالب در زندگی روزمره تان را بیابید)

در حالتی قرار بگیرید که بتوانید تکیه دهید و سر و پشت شما کاملا راحت باشد. : ہر شخص یا چیزی که در این هنگام برایتان حائز اهمیت است، تمرکز کنید.

شروع به یک مکالمه خیالی با این شخص یا شی کنید، به طوری که در این گفتگو بتوانید نیازهایتان را به او بگویید

تجسم کنید درخواست هایتان را رد می کند و واکنش احساسی خود را ببینید. قبل از ادامه این بخش از مراقبه، مکثی نسبتا طولانی داشته باشید. چنانچه عصبانی هستید و احساس می کنید در بازی شرکت داده نشده اید، احتمالا با ترس از جدایی در ارتباطید، چنانچه احساس فلاکت و بدبختی میکنید و احساس می کنید برای رفع نیازهایشان با شکست رو به رو شده اید، مطمئنا، با ترس از شکست در ارتباطید.

چنانچه دچار دردهای احساسی – جسمانی هستید، با ترس از عشق بلاشرط الهی در ارتباطید. چنانچه احساس می کنید جواب رد به شما داده اند و می خواهید دوباره درخواست کنید، با ترس از پیشرفت روبرو هستید. و چنانچه موقعیت شخص یا شیئی خیالی را احساس می کنید، اما در عین حال آن را شخص یا شیء دیگری می پندارید با ترس از فعالیت گروهی در تماسید.

بخش دوم

خود و آنچه را که کشف کرده اید بپذیرید. این اطلاعات جدید به شما یاری خواهد نمود وقایع آینده را به وضوح ببینید و مواردی که تاکنون انتخاب نکرده اید را برگزینید.

اکنون، تصویری که در ذهنتان خلق کرده اید را محو کنید و به جای آن، تصویر یک اتاق را بیافرینید. در این اتاق، کتاب خرد، قرار دارد. به درون کتاب بروید و صفحه ای از آن را بخوانید. به دنبال کلمه یا تصویری باشید. بدانید که این اطلاعات حقیقت دارند، روشی روشن و واضح را برای چگونگی تمرکز بر خویشتن بیابید. سعی کنید دستورالعمل لازم برای برخورد با اتفاقات آینده که از ترس نشات می گیرند را دریابید.

نفسی عمیق بکشید و به خود فرصت دهید تا با این اطلاعات نوین آشنا گردد.

اکنون بر نفسهایتان متمرکز شوید و جسمتان را رها و شل کنید تا ترسهای قدیمی خودآگاهتان که در حافظه یاخته های عصبی عضلانی تان انبار شده است، رها گردند. تمامی خاطرات خود را مرور نمایید. به تنفس آرام و عمیقتان ادامه دهید.

همزمان با خروج تنش های قدیمی، جسمتان دچار تشنج و انقباض میشود. نفسی عمیق بکشید و خود را رها کنید

بگذارید ذهن و جسمتان کمی بخوابد. پس از بیداری، احساس سرزندگی و حیات دوباره خواهید نمود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =