خانه / مقالات / مراقبه (مدیتیشن)‌ / مدیتیشن تمرکزی چیست؟

مدیتیشن تمرکزی چیست؟

مدیتیشن تمرکزی

در این روش باید بکوشیم تا هدایت و تمرکز ذهنمان را روی یک موضوع تجربی، مثل یک شاخه گل، نقطه ی سیاه، یک احساس خوش آیند، تمرکز بر هاله ای از نور، تمرکز بر صدای موسیقی و … تثبیت کنیم و تلاش کنیم که جریان دم دمی بودن ذهن را به سمتی هدایت کنیم که خود موجب ذخیره ی انرژی قابل ملاحظه ای برایش می شود و باعث می شود که ذهن آرام بگیرد و به یک آرامش و انبساط خاطر برسد.

در آن زمان ذهن آرام یافته می تواند با ادامه ی مراقبه به اثرات آن دست یابد و به شکوفایی و آگاهی ذهنی و جسمی و روحی – روانی برسد.

اما برای ایجاد تمرکز دلخواه و به دست آوردن آرامش دائمی و همیشگی بایستی در جریان این تمرکز یک مشاهده و آگاهی دائمی و یک دید عمیق برای ذهنمان ایجاد کنیم. با تمرکز فکر روی یک موضوع ، فکر از پریشانیها در امان می ماند و به درک عالی ، هوشیاری و همچنین آگاهی می رسد. ولی در این نوع تمرکز تا زمانی که شما مواظب فکر خود هستید، آرامش و توجه در شما وجود خواهد داشت ولی دائمی و مستمر نیست و بایستی با گام نهادن در مراحل بالاتر تمرکز (مدیتیشن) یک آرامش عمیق و دائمی و همیشگی در خود ایجاد بکنیم تا هیچ موقع قطع نشود و در هر شرایطی با ما باشد.

درباره مدیر سایت

این را هم بخوان

دوگانگی ذهن

چطور از قدرت ضمیر ناخودآگاه برای موفق شدن استفاده کنیم

ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن ماست که بسیاری از تصمیم‌های ناخودآگاه (خودکار) و برداشت‌های ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هفت =