دارن

بیوگرافی دارن ریچاردز

دارن ریچاردز مؤسس شرکت دیتینگ دایرکت دات کام

عاشق پیشگان بدبینی که می خواهند مطمئن شوند دوستی های اینترنتی واقعا می تواند برایشان مفید باشد، کافی است به سایت دارن ریچاردز، ابداع کننده بزرگترین خدمات دوست یابی بریتانیایی مراجعه کنند.
وقتی ریچاردز تصمیم گرفت سایتی که خود مبتکر آن بود را بیازماید، در دومین قرار ملاقات با دختر رویاهایش، کلر مواجه شد. اکنون با اینکه بیش از پنج سال از آن روز گذشته، آن دو هنوز با هم هستند. او می گوید: «ما واقعا روابط خوبی داریم. من در پایان آن روز عصر به او گفتم که باید چیزی را به زبان بیاورم. اما او باور نمی کرد من کی هستم تا اینکه کارت ویزیتم را دید.»
ریچاردز که در شهرستان ورسستر شایر بزرگ شده همیشه در رویای پرداختن به کسب و کار خود بوده است. می گوید: «من واقعا توجه چندانی به رتبه ها و گواهینامه های خوب در مدرسه نداشتم چون مطمئن بودم که حتما روزی برای خودم کار خواهم کرد و نیازی نخواهم داشت تا توانایی خود را برای دیگری به اثبات برسانم.»
با این حال وقتی در شانزده سالگی مدرسه را رها کرد و تا قبل از اینکه به عنوان گزارشگر تعطیلات در گرن کاناریا مشغول به کار شود، چندین سال پیشخدمت رستوران یک هتل بود. او پیوسته رویای خویش فرما بودن را در سر داشت و برای پولسازی، برنامه های بالقوه ای همچون کارت اعتباری برای فروشگاههای معتبر به فکرش می رسید.

ایده های جدید دارن ریچاردز

او می گوید: «ذهن من همیشه در جای دیگر سیر می کرد، حتی وقتی که مشغول کار در رستوران بودم. به قدری کارهای مختلف را آزمایش کرده بودم که دوستانم همیشه می گفتند، نگاه کنید، دارن دارد می آید، معلوم نیست امروز چه ایده جدیدی در سر دارد.»
او سعی داشت از طریق واردات اسباب بازی الکترونیکی از ژاپن امرار معاش کند. اما یک روز بعداز ظهر که در منزل خود مشغول گشت و گذار در اینترنت بود، ایده ارائه خدمات دوست یابی به ذهنش رسید.
او که سی و سه سال داشت، مجرد بود و به تازگی یک رابطه طولانی را ترک کرده بود، ناگهان متوجه شد که شبکه اینترنت می تواند بهترین راه برای قرار ملاقات سایر افراد مجرد شهر او باشد.
اما وقتی به جست وجوی مرکزی پرداخت که به آن ملحق شود، فقط توانست سایت هایی را پیدا کند که در آمریکا مستقر بودند. بدتر از آن، ظاهرا هیچ یک از این سایتها ایدۀ ملاقات با یک دوست جدید در شبکه را به صورت جدی دنبال نمی کردند، آنها اعضای خود را ترغیب می کردند. او می گوید:«مایوس کننده بود. با خود فکر کردم ممکن نیست من تنها کسی بوده باشم که می خواسته از طریق شبکه اینترنت به یک رابطه دوستانه جدی دست یابد.»
ریچاردز طرحی کلی از آنچه که فکر می کرد یک شرکت بریتانیایی ارائه دهنده خدمات قرار ملاقات باید باشد را تهیه کرد. بعد، به مدت سه ماه مشغول جست و جو در بازار و تهیه نظرسنجی های غیر رسمی از مردم کوچه خیابان و نیز دوستان خود در خصوص نگرش آنها به این کار شد.
در حالی که واکنش آنها موجب ترغیب او شده بود، چندین نرم افزار و مجله در خصوص وب سایت تهیه کرد. سپس سایت اینترنتی ساده ای درست کرد که در آن مردم می توانستند مشخصاتی از خود را ارسال کنند.
او می گوید: «این یک سرویس خدماتی بسیار ابتدایی بود که خیلی نتیجه بخش نبود. اما به تدریج با موفقیت های زیادی روبرو شد و به من ثابت کرد که آن بیرون خیلی از مردم هستند که مایلند از آن استفاده کنند.» ریچاردز که از موفقیت نمونه اول خود به وجد آمده بود تصمیم گرفت یک وب سایت دوست یابی تمام عیار ایجاد کند. به گونه ای که اعضاء بتوانند از طریق آن با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند.
تعداد معدودی از نخستین شرکتهای اینترنتی که کار آنها ایجاد وب سایت بود ابتدا به او گفتند که این کار شدنی نیست اما نهایتأ او توانست کسی را پیدا کند که از توانایی لازم در این زمینه برخوردار و علاقمند به انجام این کار بود. ریچاردز در ازای ایجاد یک وب سایت هم کنشی ٪۲۰ از سود شرکت را به شخص طراح داد و این سایت در سال ۱۹۹۹ با هزینه ۲۵۰۰ پوند ایجاد شد.

رشد سریع اعضا

سایت مزبور در عرض سه ماه ۴۰/۰۰۰ عضو داشت. اما ریچارزد هنوز یک مشکل بزرگ داشت. او برای اینکه پولی به دست بیاورد باید از مردم می خواست که در ازای استفاده از خدمات سایت پول پرداخت کنند و تنها راه این بود که از طریق کارت اعتباری و اتصال به شبکه پول را پرداخت کنند. البته شرکت اعتباری بارکلی کارد مایل نبود به او مجوز استفاده از امکاناتش را بدهد. او می گوید: «این یک کابوس بود.
من می دانستم که بقای شرکت به پرداخت های مردم از طریق کارتهای اعتباری بستگی داشت اما شرکت بارکلی کارد سه بار به ما پاسخ منفی داد، زیرا آنها فکر می کردند خدمات دوست یابی عرصه ای است که مثل قمار و پورنوگرافی ریسک بالایی دارد.»
ریچاردز بی آنکه پاسخی بدهد، با اتومبیل به نورتامپتون رفت تا شخصأ با فرد مسئول بخش تقاضاهای آن شرکت ملاقات کند و در مورد وب سایت خود توضیحاتی به او بدهد. فرد مزبور چنان تحت تأثیر قرار گرفته بود که با تأمین
امکانات کارت اعتباری برای او موافقت کرد. تصمیم شرکت بارکلی کارد همه چیز را عوض کرد. ریچاردز شغل خود در رشته واردات اسباب بازی های ژاپنی را رها کرد تا به طور تمام وقت روی کار دوست یابی های اینترنتی تمرکز کند و برای شروع ، ۱۵ پوند به عنوان هزینه ماهیانه برای اعضایی که می خواستند در این سایت به تماس با دوستان احتمالی بپردازند در نظر گرفت.
او خیلی زود متوجه شد که شمار کثیری از مردم حاضر به پرداخت این پول هستند. اکنون این سایت ۱ / ۵ میلیون عضو فعال دارد که حدود نیمی از آنها حق عضویت می پردازند. در سال ۲۰۰۴ گردش کار این شرکت به بیش از ۱۰ میلیون پوند خواهد رسید که حدود چندین میلیون پوند از آن سود خالص است. در نتیجه، شرکتی که ریچاردز صاحب ٪۸۰ از سهام آن است در حال حاضر ارزشی بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون پوند دارد.
از دستاوردهای این سایت می توان به شمار بسیاری از ازدواج ها و کودکانی اشاره کرد که حاصل رابطه کسانی است که از طریق این سایت با یکدیگر
آشنا شده اند. این سایت اکنون خدمات دوست یابی را به سایر سایت ها ارائه میدهد.
ریچاردز می گوید هنوز هم باورش نمیشود مدیر شرکتی است که میلیونها پوند ارزش دارد. «کم کم فکر می کردم این کار هرگز به نتیجه نمی رسد. اما بخش اخلاقی داستان این است که اگر فکر می کنید ایده خوبی در سر دارید، حتما آن را دنبال کنید. ممکن است در طول راه مقداری پول و زمان از دست بدهید اما در پایان در می یابید که صاحب ایدهای ثمربخش هستید.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *