مراقبه

بدست آوردن قدرت پذیرش اراده پروردگار (مراقبه)

مراقبه برای پذیرش اراده پروردگار به عنوان اراده شخصی

این مراقبه شما را یاری می کند تا با اراده و خواست پروردگار هماهنگ گردید و به شما توان پذیرش، کشف و یافتن امور را می دهد. باعث میشود تا اراده و خواست خداوند را اراده و خواست خود بدانید، و در نهایت شما را به سوی یک رضایت جسمی، احساسی و ذهنی هدایت می نماید.

مکانی آرام بیاید، مانند یک پارک، یک باغ گل، قله کوه و یا ساحل دریا۔

بنشینید و خود را با محیط اطرافتان هماهنگ کنید. برای مدتی، نفس های عمیق بکشید. بگذارید تمامی استرس ها و نگرانی ها از شما دور شوند.

به صورت چهار زانو یا پشتی کاملا صاف بنشینید. نفسی عمیق بکشید و بهترین حالت تعادل را بیابید به طوری که هیچگونه تلاشی برای نشستن نداشته باشید.

به تنفس عمیق خود ادامه دهید و دعای شخصی خویش را بخوانید. درخواست روشنگری و حمایت داشته باشید.

تجسم کنید که چاکراهای اصلیتان باز می شوند، یکی بعد از دیگری در آخر نیز چاکرای طحالتان باز می گردد. همین طور که بر چاکرای طحالتان متمرکز می شوید. یک متر اندازه گیری را از ۱ تا ۱۰۰ تصور کنید و نقطه ای را که به سوی ۵۰ در حرکت است روی آن ببینید نفسی عمیق بکشید و چاکراهای دست و پایتان را بگشایید.

نفسی عمیق بکشید و همان طور که بازدم خویش را به بیرون می راند نسبت به چاکراهای کوچکترتان آگاه شوید. این چاکراها با انرژی ای که در شما جریان می یابد، باز می شوند. همزمان با این گشودگی، خود را حرکت دهید.

نفسی عمیق بکشید و عشق و محبت را از جانب نیروی باری تعالی دریافت کنید. به احساس متعالی ای که در شما ایجاد شده است توجه کنید.

به تنفس عمیق خویش ادامه دهید و به طور ذهنی سوال کنید چگونه می توانید بهتر به خود و پروردگار خدمت کنید. با صبر و حوصله منتظر بمانید. ممکن است لازم باشد مدتی طولانی را صرف تمرینات نمایید. پس این تمرینات را با صبر و حوصله و بردباری جسمی ذهنی و روحی انجام دهید.

در حالی که منتظر هستید امکان دارد بدنتان در حین نشستن در وضعیتی متعادل و صاف کمی دردناک شود. نفس عمیق بکشید و از تکان خوردن اجتناب کنید. بدانید که از میان تجربه ای دردناک دنیا در حال گذرید.

تغییر آگاهی و آشکار شدن احساسات

به تنفس عمیق خویش ادامه دهید و بگذارید آگاهیتان به گونه ای تغییر کند که در آن احساسات شما آشکار گردد و با کلمات الهی درون خویش آشنا شوید. بگذارید راهنماهای باطنی تان با شما ارتباط برقرار نمایند و شما را احاطه کنند. توجه داشته باشید چگونه همه چیز به شکلی نیمه فیزیکی و نیمه روحانی تجلی می یابند. هم اکنون در کالبد روحی خویش قرار گرفته اید.

نفس عمیق بکشید و به جملات راهنمایی ها و مشورت راهنماهای روحی تان برای دستیابی به وحدت و یگانگی گوش فرادهید. به پرسش هایی که راهنماهای روحی تان از شما میپرسند گوش کنید.

به پاسخهای خویشتن متعالی تان توجه کنید و بدانید این سؤالات به شما کمک می کنند که درباره خود و خود پست ترتان بیشتر بدانید.

نفسی عمیق بکشید و برای رسیدن به شیوه بهتر زندگی طلب هدایت کنید، به گونه ای که بتوانید خود را به بهترین شکل آشکار سازید.

نفس عمیق بکشید و با قبول این حقیقت هرگونه شک و تردیدی را از خود دور کنید. (راهنماهای روحی تان بر تردیدهای شما واقفند چنانچه خواست شما، همان خواست پروردگار شود، بدون هر گونه ترس یا پرسشی به پیش خواهید رفت.

مدیتیشن

نفسی عمیق بکشید و بدانید راهی که پیش روی شما قرار گرفته است، همانا به خاطر پیروی از اوامر و دستورات آنهاست.

به خود بگویید دچار خیال پردازی نخواهید شد و به سوی گمراهی نیز نخواهید رفت، تمامی احساساتی که شما را به راهی مثبت هدایت خواهند نمود بپذیرید. نفس عمیق بکشید و از پذیرش این راه و مسیر برای رسیدن به یگانگی و وحدت، احساس شادی و خشنودی کنید.

بگذارید عشق و محبت الهی در شما جریان یابد، تمامی ترسها و بلاتکلیفی هایتان را از خود دور کنید و احساس تازه امنیت و اعتماد را جایگزین آن نمایید.

نفسی عمیق بکشید و به راهنماهای روحی تان اجازه دهید زمانی که مراقبه پایان می پذیرد از شما جدا شوند

و مسدود شدن چاکراهای اصلی تان را یکی بعد از دیگری تجسم کنید. نفسی عمیق بکشید و بار دیگر چاکرای ناحیه طحالتان را به صورت یک متر اندازه گیری تجسم نمایید.

به تنفس أهسته خویش ادامه دهید و تجسم کنید هم اکنون با راهنماهای روحی تان یکی شده اید و در واقع دیگر نیازی به تشکر از آنها نیست، زیرا با آنها همچون تنی واحد هستید. ذهن خویش را بر این درک متمرکز کنید و بگذارید. هوشیارانه مورد پذیرش آنان قرار گیرید.

در حین مسدود شدن چاکراهای فرعی، به تنفس آرام و آهسته خود ادامه دهید. سپس به نرمی، تکانی به خود بدهید تا در وضعیتی ارام قرار گیرید.

بر این تجربیات کسب شده تعمق نمایید، سپس تمامی آنچه را که اتفاق افتاده است برای مراجعه در آینده، بر کاغذ بیاورید.

یادداشت؛ چنین مراقبه ای چندین ساعت را به خود اختصاص می دهد. به طوری که متوجه گذشت زمان نخواهید شد. به خاطر داشته باشید، نیازی نیست برقراری ارتباط به فوریت صورت پذیرد. برای هر کاری زمان و مکانی درست و مناسب وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *