احساس خوبی نزد دندانپزشک داشتن

پیشنهادهای زیر برای کاهش یا از بین بردن ترس رفتن به پیش دندانپزشک و انجام خدمات دندانپزشکی ارائه می شود.

من به هنگام رفتن به پیش دندانپزشک و انجام کارهای دندانپزشکی ام احساس آرامش و اعتماد به نفس می کنم و ترسم را از انجام کارهای دندانپزشکی از بین می برم. برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات و درد در آینده می خواهم که دهان و دندانم سالم باشد. دندانپزشک در رسیدن به این هدف به من کمک می کند. بنابراین، به هنگام ملاقات با دندانپزشک و نشستن بر روی صندلی مطب دندانپزشکی احساس آرامش و اطمینان می کنم. ماهیچه هایم آرام می شود و فکم به هنگام انجام درمانهای دندانپزشکی نرم و آرام می شود …. در حالی که میدانم دندان و لثه هایی سالم می خواهم. من به دندانپزشکم اجازه میدهم تا به من کمک کند تا احساس سلامت بیشتری کنم. بنابراین، احساس آرامش زیادی دارم. من خود را از اضطراب و ترس انجام درمانهای دندانپزشکی رها می کنم.

هنگامی که به مطب دندانپزشک می روم، احساس آرامش می کنم. من به هنگام تعیین قرار ملاقات برای رفتن به پیش دندانپزشک احساس خوبی دارم. می دانم که به هنگام مشاهده ی دندانپزشک سلامتی ام بهبود خواهد یافت چون که ترس و نگرانی ام دیگر از بین رفته است. من به دندانپزشکم اجازه می دهم تا بر روی دندان هایم کار کرده و اقداماتی را که برای سلامتی دندان هایم لازم است انجام دهد.

من خود را تصور می کنم که تلفن را بر می دارم و به مطب یک دندانپزشک تلفن می زنم و قرار ملاقاتی را ترتیب می دهم. منشی مطب به هنگام گذاشتن قرار ملاقات با من با مهربانی رفتار می کند و من درباره ی آن قرار ملاقات احساس خوبی دارم. حالا تصور می کنم که روزها می گذرد ….. و الان به مطب دندانپزشکی وارد می شوم. و هنگامی که از در عبور می کنم، احساس آرامش ……. خونسردی و راحتی می کنم.

هنگامی که بر روی میز دندانپزشکی می نشینم، در آرامش کامل قرار دارم. من این قرار ملاقات را یک درنگ خوب از بقیه ی روز می دانم. و هنگامی که دندانپزشک شروع به کار بر روی دندان هایم می کند، فکم آرام و عاری از تنش باقی می ماند. من وسایل دندانپزشکی را مشاهده می کنم و صدایشان را می شنوم. حالا میفهمم که آنها فقط وسایل مفیدی برای کمک به من در داشتن سلامت دندان هایم هستند. بنابراین، من احساس خوبی نسبت به آنها دارم.

از حالا به بعد هر زمان که وارد مطب دندانپزشکی می شوم احساس آرامش بیشتری می کنم. هنگامی که بر روی صندلی دندانپزشکی می نشینم، متوجه می شوم که طراحی آن میز چقدر باعث آرامش من می شود. من به بدنم اجازه می دهم تا احساس آرامش کاملی داشته باشد. هنگامی که وسایل دندانپزشکی را مشاهده می کنم، آنها برایم جالب هستند ….. اما دائما در آرامش باقی می مانم. من زمانی را که بر روی صندلی دندانپزشکی سپری می کنم به عنوان یک درنگ خوب در روز شلوغم می بینم.

با شمردن تا عدد پنج از هیپنوتیزم بیدار خواهم شد.هنگامی که به عدد پنج میرسم کاملا هوشیار شده و از هیپنوتیزم بیدار میشوم. یک ….. شروع به بیدار شدن از هیپنوتیزم میکنم. دو…. از محیط اطراف خود آگاه میشوم. احساس رضایت ، امنیت و آرامش میکنم.سه… منتظر رسیدن به نتایج مثبتی از جلسه هیپنوتیزم خود هستم. چهار… احساس خوش بینی و تازگی میکنم.پنج…پنج….پنج….الان کاملا به هوشیاری رسیده و از هیپنوتیزم بیدار میشوم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *